Ciekawe

Mamo, złap oddech!

Mamo, złap oddech!

Jeśli niedawno zostałaś mamą, wiesz jaka to trudna rola. Nie udawaj niczego. Jeśli jesteś zmęczona, to o tym powiedz najbliższym. Niech wyręczą Cię nie tylko w opiece nad niemowlakiem. Babcia może zrobić zakupy, a teść przygotować obiad. Korzystaj z każdej pomocy. Nie wcielaj się w rolę herosa, który ze wszystkim radzi sobie sam. Taka ambitna matka to bardziej stereotyp czy też wzór kulturowy niż rzeczywistość.

Nie udawaj, że jesteś herosem

W realnym świecie wszyscy odczuwają zmęczenie, stres i irytację. Dotyczy to także rodziców niemowląt, a może właśnie ich przede wszystkim. Zwłaszcza jeśli mają pierwsze dziecko i opiekę nad nim muszą godzić z obowiązkami zawodowymi. To jest doprawdy trudne.

Wyjdź do świata

Najgorsze, co może zrobić mama, która niedawno urodziła, to zamknąć się w domu. Oczywiście wyjście z domu, do ludzi i do świata, nigdy nie było takie trudne. Nie wystarczy tylko pięknie się ubrać i zrobić makijaż. Także te czynności trzeba sprytnie uprościć i zorganizować. Trzeba zadbać też o tysiąc spraw, zanim wyjdzie się z dzieckiem choć na kwadrans.

Zorganizuj się

Dlatego ważna jest organizacja. Przyda się dobry wózek (w wersji z gondolą lub później spacerówka). Dobrym pomysłem jest też nosidło, które sprawdzi się szczególnie tam, gdzie nie można wjechać wózkiem. Sprawi, że będziemy mogli wejść wszędzie z dzieckiem bez problemu. Przydatna w tym względzie okaże się też chusta do noszenia dziecka Wrocław.

Udostępnij

https://gayer.com.pl/ogrzewacze-do-ogrodu-eleganckie-i-funkcjonalne-rozwiazanie-na-chlodne-wieczory/ https://www.fcbu.org/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje/ https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/