Ciekawe

Praca za granicą – jak ją zorganizować?

Praca za granicą – jak ją zorganizować?

Coraz więcej młodych Polaków decyduje się na zatrudnienie poza granicami Polski. Powody są zazwyczaj prozaiczne – chodzi o pieniądze i możliwość rozwoju. W Polsce pracodawcy traktują młodych jako osoby bez doświadczenia, którym nie trzeba proponować pełnych umów i godnych pieniędzy. Innym argumentem jest możliwość doszkalania – pracodawcy za granicą dbają o swoich pracowników, oferując im bezpłatne i odpłatne szkolenia zawodowe, które później wpisać można w CV. Jak zorganizować wyjazd do pracy za granicę?

Poszukiwania w sprawdzonych firmach

Większość osób szukających pracy za granicą skupia się na szukaniu ofert na stronach internetowych konkretnych pracodawców. To dobra metoda, gdyż coraz więcej firm zamieszcza zakładkę „kariera” na swoich stronach. Jeśli jednak chcemy korzystać ze znacznie szerszej bazy ofert możemy zapisać się do jednego z portali międzynarodowego pośrednictwa pracy lub też osobiście stawić się w jednej z placówek takich firm i zarejestrować jako osoba poszukująca pracy. Konieczne będzie przygotowanie dokładnego CV z przebiegiem naszej kariery oraz wszelkimi odbytymi szkoleniami. Takie CV umieszczane jest w bazie i dopasowywane do konkretnych ofert. Osoby wytypowane do rekrutacji zapraszane są najpierw na rozmowy z krajowymi konsultantami.

Na miejscu…

Jeśli uda nam się zdobyć upragniony etat konieczne jest zorganizowanie sobie pobytu – konieczny okaże się lokal mieszkalny. Możemy poszukać go sami, zlecić to zagranicznej agencji nieruchomości lub też zapytać pracodawcy, czy nie dysponuje lokalami dla pracowników z zewnątrz. Ważna jest także świadomość, że konieczne będzie rozliczenie się z zagranicznym urzędem skarbowym. Jeśli nie mamy wiedzy odnośnie podatków za granicą warto zajrzeć na stronę www.zwrotpodatkow.pl, gdzie specjaliści tłumaczą, jakie kroki będziemy musieli zrobić w celu rozliczenia za granicą i otrzymania zwrotu podatku. Ostatnim elementem jest założenie konta bankowego za granicą, gdzie pracodawca będzie mógł od razu przelewać naszą comiesięczną pensję.

Zwrot podatku z zagranicy – jak załatwić formalności?

Pracowałeś za granicą? Dowiedz się więcej o tym, jak odzyskać nadpłacony podatek z zagranicy:

Udostępnij

ai-19.org https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ https://4sch.pl/odkryj-sekret-ekskluzywnych-mebli-loftowych/