Dom i Wnętrze

Nowoczesne tarasy i ich aranżacje

Nowoczesne tarasy i ich aranżacje

Piękny taras może stać się miejscem niezwykle funkcjonalnym – mówią o tym przede wszystkim dekoratorzy, architekci, ale i sami producenci mebli ogrodowych. Dysponując tarasem możemy całkowicie zmienić tę przestrzeń i sprawić, że stanie się on ulubionym miejscem wypoczynkowym dla wszystkich domowników. Jakie elementy wystroju wybrać?

Piękna aranżacja dzięki meblom

Podstawowym elementem wyposażenia tarasu są oczywiście meble – znajdziemy je u najlepszych producentów. Wśród rekomendowanych kompletów wymienia się przede wszystkim meble technorattanowe, których stelaże tworzone są z lekkich konstrukcji aluminiowych malowanych proszkowo. Technorattan nie chłonie brudu, jest wysoce odpornych na zmienne warunki atmosferyczne, doskonale sprawdza się w przestrzeni wypoczynkowej. 

Jak zadaszyć taras?

Nowoczesny taras to nie tylko meble – podczas aranżowania tej przestrzeni koniecznie zastanówmy się jaki rodzaj zadaszenia okaże się najlepszy. Do najchętniej wybieranych zalicza się nowoczesne tarasole, których konstrukcje widać coraz częściej w polskiej przestrzeni ogrodowej. Tarasola to piękna i funkcjonalna konstrukcja stworzona z aluminiowych profili malowanych proszkowo. Wewnątrz konstrukcji znajduje się system do odprowadzania wody poza obszar zadaszenia. 

Najwięcej uwagi w przypadku tarasoli przykuwają dachy. W zależności od modelu tarasoli dach może być wykonany z tkaniny technicznej poliestrowej lub też z aluminiowych lameli. Lamele mogą obracać się wokół własnej osi o 135 stopni. Poprzez konkretne ułożenie lameli użytkownik sam decyduje jak wiele światła wpadać ma pod tarasolę. Lamele w pozycji zamkniętej sprawiają, że dach staje się całkowicie wodoodporny. W przypadku dachu poliestrowego jego struktura pokryta jest warstwa poliuretanu – dzięki temu tkanina staje się zabezpieczona na wodę, wnikanie kurzu czy silne promieniowanie UV. 

Udostępnij