Dom i Wnętrze

Oświetlenie w domu

Oświetlenie w domu

Najlepsze dla funkcjonowania człowieka jest światło dzienne, pochodzące ze słońca. Warto z niego korzystać, kiedy tylko jest taka okazja. Jesienno-zimowe realia są jednak takie, że często wchodzimy do pracy, kiedy jest jeszcze ciemno i wracamy do domu, kiedy z kolei już zaszło słońce. Godzin słonecznych w ciągu dnia w grudniu i w styczniu jest bardzo niewiele. Musimy zatem wspomagać się światłem sztucznym. Nie ulega więc wątpliwości, że dobrze jest zadbać o dobre, porządne źródła takiego światła. Wybór lamp do domu jest niezwykle ważny. Na co zwrócić uwagę podczas podejmowania tych decyzji?

Nie wszędzie tak samo

Zazwyczaj przy urządzaniu domu kierujemy się zasadą pewnej spójności. W przypadku oświetlenia, lepiej jednak nie traktować jej zbyt dosłownie. Dobrze, jeżeli poszczególne lampy są utrzymane w jednolitej, spójnej stylistyce. Nie oznacza to jednak, że wszędzie powinny znaleźć się takie same źródła światła. Byłoby to wręcz niewskazane. Każde pomieszczenie w domu ma swoją świetlną specyfiką i to przede wszystkim nią powinniśmy się kierować w tych decyzjach.

Inspiracje

Zanim pójdziemy do sklepu z lampami, dobrze jest poszukać inspiracji, najlepiej przynajmniej w kilku źródłach. Świetnie nadadzą się do tego specjalistyczne gazety oraz katalogi. Kopalnią inspiracji jest również oczywiście internet. Dobrze jest przejrzeć portale, których jednym z głównych tematów jest właśnie oświetlenie – Barokko to świetny przykład takiej strony. Warto też przyjrzeć się lampom w domach naszych znajomych, w hotelach, w których bywamy czy w innych miejscach. Być może któryś model wyda nam się wystarczająco atrakcyjny, abyśmy my też mieli chęć dokonania takiego zakupu. Zacznijmy jednak od najprostszej drogi – wstukajmy w wyszukiwarkę „oświetlenie – Barokko” i inne podobne frazy, które pomogą nam znaleźć inspiracje.

Bezpieczeństwo

Montaż niektórych modeli lamp jest bardzo prosty – wystarczy podłączenie wtyczki do gniazdka z prądem. Z takim mechanizmem powinniśmy sobie doskonale poradzić. Jeżeli jednak lampa wymaga montażu z udziałem wielu kabli elektrycznych, jest to bardziej zaawansowany proces, nie warto ryzykować swojego zdrowia i bezpieczeństwo i robić tego samodzielnie. Zatrudnijmy fachowca, który zna się na elektryce, umie zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa i zamontuje dla nas naszą lampę.
Prawdopodobnie taka usługa będzie nas nieco kosztowała, ale na sprawie własnego bezpieczeństwa na pewno nie warto oszczędzać. Samodzielnie montaż może skończyć się również uszkodzeniem nowej lampy, czego na pewno byśmy nie chcieli. Więcej informacji pod linkiem http://barokko.pl/pol_n_Oswietlenie-

Udostępnij