Ciekawe

Projektowanie wentylacji

Projektowanie wentylacji

Projekty instalacji sanitarnych w każdym budynku mogą obejmować na przykład projektowanie wentylacji, kanalizacji, instalacji wodnej i gazowej. Zajmuje się tym zazwyczaj wybrane biuro projektowe, któremu po zleceniu prac należy zaufać, gdyż pracownicy znają wszystkie zasady, na których powinny opierać się instalacje.

Na czym polega projektowanie wentylacji?

Wentylacja jest ruchem powietrza pomiędzy wszystkimi pomieszczeniami budynku oraz jego zewnętrznym otoczeniem. Zapewnia ona prawidłową wymianę zużytego oraz zanieczyszczonego powietrza na powietrze świeże, które jest niezbędne do zdrowego oddychania oraz do prawidłowego funkcjonowania osób znajdujących się w konkretnym budynku. Obecnie niemal każde biuro projektowe wykorzystuje w swoich pracach wentylację mechaniczną z rekuperacją. W budynkach jednorodzinnych sprawa wygląda następująco: ich wysoka szczelność wymaga wentylacji mechanicznej, to znaczy ruchu powietrza wymuszonego przez wentylator. Dopiero to zapewnia stały, a także określony napływ świeżego powietrza z zewnątrz przez narzędzie zwane rekuperatorem. To właśnie on nadmuchuje i wyciąga powietrze. Co więcej – odzyskuje on wtedy ciepło z powietrza wyciąganego, to znaczy już zużytego. Czyli wychodzi na to, że zastosowanie tego rodzaju wentylacji zmniejsza jednocześnie zapotrzebowanie domu jednorodzinnego na ciepło z centralnego ogrzewania. Taka wentylacja zapewnia również jednolite warunki w różnych częściach budowli. Zazwyczaj bez problemu znaleźć można biuro projektowe, które zajmie się nie tylko projektem, ale często także montażem, uruchomieniem oraz odbiorem i serwisem wentylacji z rekuperatorami.

Projekty instalacji sanitarnych – wentylacja

Kiedy chodzi o budynki komercyjne to wentylacja komercyjna jest w nich wręcz wymagana. Warto zauważyć, że różnego rodzaju budynki usługowe oraz przemysłowe potrzebują zazwyczaj specjalnych systemów wentylacyjnych,. Muszą być one wtedy zgodnie z pełnioną funkcją budynków w zakresie dostarczenia i wymiany powietrza technologicznego, ale także odpowiednie dla osób przebywających w danych budynkach przemysłowych. Wentylacja mechaniczna w budowlach komercyjnych może być wykonywana z albo bez odzysku ciepła. Wszystkie projekty oczywiście uwzględniają to już na samym początku i są zgodne z projektami budowlanymi. Wszystko po to, by całość spełniała funkcję obiektu i wszystkie normy niezbędne do odbioru. Jak więc widać, zamawiając projekty sanitarne można mieć pewność, że zostaną one wykonane zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi wytycznymi.

Więcej na stronie biura projektowego http://ekozet.pl/

Udostępnij