Ciekawe

Skrzyniopalety z plastiku – gwarancja ochrony towaru

Skrzyniopalety z plastiku – gwarancja ochrony towaru

Zarówno właściciele małych sklepików, jak i franczyzobiorcy większych sieci marketów wiedzą doskonale, jak wielkie koszty wiążą się z przewozem i magazynowaniem produktów. Za błędy popełnione w transporcie trzeba niestety słono płacić, co wiąże się ze spadkiem przychodu w danym okresie. By tego uniknąć, zamiast tradycyjnych palet warto wybrać pojemne, dostosowane rozmiarem palety skrzyniowe, stanowiące doskonałe zabezpieczenie.

Skrzyniopaleta plastikowa – sposób na bezproblemowy transport

Szeroko stosowane w transporcie żywności palety platformowe nie bez przyczyny pojawiają się najczęściej w takiej właśnie formie. Materiały, z których są one wykonywane, to na ogół rodzaj drewna lub też sklejka, a co za tym idzie – gotowy produkt wraz z załadowanym towarem potrafi ważyć niemało. Tymczasem mniejsze sklepy rzadko kiedy mogą pozwolić sobie na całkowicie zautomatyzowane systemy załadunku i wyładunku. Z ciężarem towaru muszą się więc zmagać albo pracownicy czy pracownice sklepu, albo firma dowożąca.

Tę kwestię łatwo rozwiązać dzięki zastosowaniu rozwiązania, jakim są skrzyniopalety z plastiku. Mimo, iż posiadają one nie tylko podstawę, ale i boki, a czasem także wieko, ich całkowita waga razem z towarem okazuje się bardziej korzystna, niż w przypadku palet czy skrzyń drewnianych. Jednym z dodatkowych sposobów na obniżenie wagi jest zainwestowanie w kisteny perforowane, które nie ustępują trwałością i wytrzymałością modelom z litego tworzywa. Skrzyniopaleta plastikowa skonstruowana jest także w sposób, który pozwala na wygodne uchwycenie jej i podniesienie. Dzięki temu wyładunek towarów zajmuje znacznie mniej czasu, nie wymagając też zbyt dużego wysiłku.

Palety skrzyniowe z plastiku – brak problemów z wilgocią

Jedną z największych bolączek w zakresie transportu oraz magazynowania żywności nieodmiennie okazuje się utrzymanie właściwych warunków otoczenia, by podatne na zepsucie lub uszkodzenie produkty zachowały świeżość. Dotyczy to zarówno kwestii optymalnej temperatury, jak i czynników takich, jak choćby wilgotność powietrza. Umieszczone na paletach otwartych produkty muszą zostać szczelnie zafoliowane, by stało się możliwe ich wygodne przenoszenie oraz wyładunek.

Towary w takim ułożeniu znajdują się bezpośrednio obok siebie, zachowanie cyrkulacji powietrza staje się więc niemożliwe. W przypadku produktów w szkle lub w próżniowych, foliowych opakowania, ten aspekt transportu oczywiście nie ma znaczenia. Jednak cukier, mąki czy inna żywność pakowana w papier lub tekturę znacznie lepiej znosi transport i magazynowanie, jeśli zostanie umieszczona w pojemnikach w sposób umożliwiający zredukowanie wpływu wilgoci oraz przepływ powietrza. W tej sytuacji optymalnym rozwiązaniem okazują się perforowane kisteny, dzięki którym tego rodzaju towary dotrą na półki sklepowe w pełni świeżości.

Udostępnij

https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ Hoker do kuchni z oparciem