Dom i Wnętrze

Stół z drewna tekowego – bądź bliżej natury!

Stół z drewna tekowego – bądź bliżej natury!


Baczny obserwator trendów w designie bez trudu zauważy, że wielkim stylu wracają do łask meble wykonane z naturalnych materiałów. Coraz chętniej urozmaicamy nasze wnętrza meblami i dodatkami z drewna, kamienia, rattanu czy bambusa. Nie inaczej jest w ogrodzie! Nieodłączną częścią modnej aranżacji jest drewniany stół. W wymagającym, zewnętrznym środowisku, w którym klasyczne drewno szybko niszczeje, celująco zda egzamin model z drewna tekowego. Dlaczego? Sprawdź!

Meble z drewna tekowego – estetyka i jakość

Wytrzymałe, dekoracyjne, niezawodne… Meble z drewna tekowego są szczególnie cenione w meblarstwie. Teczyna, egzotyczny gatunek rosnący w azjatyckich lasach monsunowych, zawiera w swoim składzie dużą ilość substancji oleistych i kwasu krzemowego. Specyficzny skład sprawia, że drewno nie chłonie wody, jest twarde i odporne na czynniki zewnętrzne (promieniowanie UV, mróz, skrajne temperatury). Pięknie usłojona struktura z czasem nieco ciemnieje, a następnie pokrywa się srebrzystym nalotem, który dodaje meblom uroku i wyrazistości.

Z czym łączyć stół tekowy?

Obawiasz się, że zestaw składający się z masywnego, solidnego stołu i drewnianych krzeseł będzie przytłaczać kompozycję? Ciekawy i subtelny efekt uzyskasz, kiedy połączysz drewniany stół z krzesłami wyplatanymi z rattanu. W dobrych sklepach z wyposażeniem outdoorowym znajdziesz szeroki wybór designerskich modeli z wyplatanymi z rattanu siedziskami osadzonymi na lekkich, geometrycznych nogach z metalu. Ręcznie wykonane siedziska dostępne są zazwyczaj w dwóch wersjach kolorystycznych – klasycznej oraz białej. Możesz mieć pewność, że zestawienie naturalnego drewna z egzotycznym rattanem będzie strzałem w dziesiątkę!

Udostępnij

Drewniano stalowy hoker w stylu loft https://beesafe.pl/porady/kara-za-brak-przegladu/ https://beesafe.pl/porady/samochod-bez-prawa-jazdy/