Dom i Wnętrze

Szklenia wielkoformatowe – naprawdę warto

Szklenia wielkoformatowe – naprawdę warto

Wielkie szklane płaszczyzny – oto element wyróżniający nowoczesne domy. Nie tylko prywatne, ale też budynki użyteczności publicznej czy komercyjnej. Dlaczego tak bardzo lubimy wielkoformatowe szklenia? Wspaniale się prezentują i dają dostęp światłu naturalnemu, które jak nic na świecie dostarcza dobrej energii. Pięknie wyglądają.

Więcej światła i świata

Szklenia wielkoformatowe, to nie tylko więcej światła, ale też i świata, który często warto wpuścić do środka. Na bit.ly/okna-Śląsk dowiemy się więcej na temat takich realizacji. Piękny ogród czy roztaczające się widoki mogą stać się najpiękniejszymi dekoracjami wnętrzarskimi. Panoramiczne okna pozwalają wykorzystać piękno otoczenia, wyeksponować je i wprowadzić do wnętrz.

Pomysłowe rozwiązania

Na bit.ly/okna-drewniano-aluminiowe-Katowice odkryjemy wspaniałe produkty dla domu, jak: okna drewniano-aluminiowe, okna PCV czy PCV-aluminiowe – propozycje od Internorm. Marki, która wprowadza wciąż nowe udoskonalenia w zakresie szkleń wielkoformatowych. Jedną z ich są okucia S przesuwne i okucia HS podnośno-przesuwne. Otwierają się one w jednej płaszczyźnie i nie zajmują miejsca we wnętrzu. Stosuje się w nich ukrytą ościeżnicę (pamiętając o uwzględnieniu tego na etapie projektowania).

Zawiasy wbudowane w ścianę

W przypadku szkleń wielkoformatowych stosuje się także zawiasy wbudowane w ścianę lub w drzwi, które otwierają się pod kątem 90 stopni i dopiero po ich otwarciu można dostrzec zawiasy. Dzięki temu tradycyjna ościeżnica, w kształcie opaski otaczającej otwór, w którym zainstalowane zostały drzwi, okazuje się niepotrzebna. Sprytne rozwiązanie.

Systemy bezramowe

Coraz bardziej popularne stają się też wielkoformatowe szklenia  stosowane tam, gdzie okno ma być zamocowane na stałe. Bez możliwości otwierania. W tym przypadku sprawdzają się systemy bezramowe, w których ukryta ościeżnica zapewnia zachowanie spójności wizualnej.

Udostępnij