Dom i Wnętrze

W poszukiwaniu inspiracji na własny dom

W poszukiwaniu inspiracji na własny dom


Każdy z nas marzy o tym, aby mieszkać wygodnie, komfortowo i bezpiecznie. Współcześnie rynek deweloperski pęka w szwach od ciekawych ofert, które jednak w wielu przypadkach przekraczają możliwości finansowe przeciętnego Kowalskiego. Alternatywą dla drogich mieszkań czy domów od deweloperów stają się piękne domy drewniane w konstrukcji szkieletowej. Co warto o nich wiedzieć?

Dom w stylu skandynawskim

Moda na domy drewniane całoroczne przywędrowała do nas ze Skandynawii już wiele lat temu, jednak dopiero w ostatnich latach pojawiło się w Polsce dość profesjonalnych firm, które oferują nam kompleksowe działanie: projekty, budowę. Dzisiaj takie marki jak mawit.com.pl proponują nam wybudowanie domu drewnianego w krótkim czasie w atrakcyjnej cenie. Jak wygląda to w praktyce?

Znajdź idealny projekt

Pierwszym krokiem w budowie domu drewnianego całorocznego jest oczywiście wybranie konkretnego projektu. Nowoczesne i interesujące propozycje to między innymi domy parterowe, domy piętrowe, domy z garażami, podjazdami, tarasami czy balkonami. Powierzchnia użytkowa domu drewnianego rozpoczyna się już od 60 metrów kwadratowych – jest w czym wybierać!

Budowa domu może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie roku – nie ma znaczenia pogoda, a jedynymi elementami wymagającymi schnięcia są fundamenty oraz komin. Początkowo stawiany jest szkielet domu, kolejno ustawiane są ściany, tworzone ocieplenie, wstawiane są okna. Czas budowy domu zależny jest od tego, czy ma być on oddany w stanie surowym zamkniętym czy deweloperskim. Budowa trwa od 2 do 8 miesięcy. Po zakończeniu inwestycji klient otrzymuje pełną dokumentację domu, zawierającą atesty i zaświadczenia. Szacuje się, że koszt budowy domu z drewna jest o ok. 35% niższy niż w przypadku domu murowanego.

Udostępnij

https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ https://beesafe.pl/porady/odstapienie-od-umowy-kupna-samochodu/