Biznes

Jak zadbać o elewację – kilka sprawdzonych sposobów i niebezpieczne błędy

Jak zadbać o elewację – kilka sprawdzonych sposobów i niebezpieczne błędy

Budowanie nowej elewacji, ocieplanie budynku, czy renowacja sprawiają wiele trudności. Pomoc może tylko fachowa ekipa, która nie popełnia poniższych błędów.

Podczas jakiegokolwiek remontu elewacji, podstawą jest zabezpieczenie wszystkich okien z pomocą folii. To skutecznie ochroni je przed zabrudzeniami tynkiem farbą który później ciężko usunąć ze szkła.

Przygotowanie podłoża

Powierzchnia ścian musi mieć odpowiednią nośność, być gładka równa oczyszczona bez pyłu i resztek różnych materiałów. To oznacza również,  że trzeba zeskrobać warstwę farby. Konieczne może okazać się też mycie elewacji po zabiegu usuwania starych warstw. Mycie ma również kluczowe znaczenie dla usuwania resztek pleśni i wykwitów.

W przypadku zakładania termoizolacji, warstw styropianu, są to działania konieczne bo izolacja może w każdej chwili się odkleić co będzie oznaczało jej odszczelnienie. Niektóre firmy stosują skuteczne środki gruntujące.

Mycie elewacji – efekt nowej ściany

W przypadku renowacji elewacji jedną z najważniejszych rzeczy będzie odpowiednie mycie. Cennik możemy znaleźć w tym miejscu: mycie elewacji cena. Wykalkulowanie cen bardzo pomaga w ocenie, czy jesteśmy gotowi na podjęcie pracy.

Warto podkreślić, że mycie elewacji jest często lepszym zabiegiem od ponownego malowania. Przede wszystkim jest tańsze i przyczynia się do stworzenia efektu nowej ściany. Ponadto wszystkie umyte materiały budowlane odzyskują swoje pierwotne właściwości ochronne. Do ściany nie przylega brud i nie osadzają się na nich glony.

 

Udostępnij

https://dajplus.pl/kiedy-przemysl-spotyka-dom-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/ zobacz wiecje zobacz