Dom i Wnętrze

Jakie zadaszenia tarasu jest najlepsze?

Jakie zadaszenia tarasu jest najlepsze?

Zadaszenie tarasu staje się modną konstrukcją budowlaną, którą można spotkać nie tylko w prywatnych ogrodach ale również w przestrzeniach publicznych. Kiedy zastanawiamy się nad przydatnością takiego miejsca u siebie, warto poznać kilka faktów odnoszących się do niego.

Zadaszenie tarasu – rodzaje

Zadaszenie tarasu można podzielić ze względu na materiał z jakiego zostaną wykonane (drewniane, aluminiowe, mieszane) lub też ze względu na konstrukcję budowlaną. Częściej stosowany jest drugi podział. Wyróżniamy zadaszenia, które zbudowane są jedynie z bocznych podpór i samego dachu (dach może być wykonany z drewna, dachówki, płyt poliwęglanowych). Kolejne zadaszenie to takie, które składa się ze ścianek bocznych pozwalających na stworzenie ogrodu zimowego. Ostatni rodzaj to pergole wyposażone w markizy lub rolety. 

Koszt budowy zadaszenia

Koszt budowy takiej inwestycji budowlanej zależny jest od nas. Najtańsze zadaszenie może kosztować ok. 1000 do 1500 złotych – o ile sami zdecydujemy się na jego budowę. Wystarczy tylko zakupić drewniane elementy, znaleźć odpowiednią instrukcję w sieci i możemy działać na ogrodzie. Im bardziej skomplikowana konstrukcja zawierająca innowacyjne rozwiązania technologiczne, tym pewność, że koszt budowy będzie o wiele większy. Jeżeli czujemy, że nasze możliwości oraz chęci są minimalne, jednak zadaszenie tarasu staje się naszym must have, to zdecydujmy się na pomoc fachowej ekipy, która wszystko za nas wykona. Maksymalny koszt takiego zadaszenia przy średnich wymogach to kwota około 20 tysięcy złotych. 

Udostępnij